sobota 11. července 2015

“Neonacistické“ verejné zhromaždenie v Žiline-ako to bolo naozaj?


Médiá sú opäť plné klamstiev a tak musí neonacista Magát opäť objasňovať ako to tam v skutočnosti bolo. Ako zvyčajne médiá píšu o desiatkach ľudí a o „Radikáli strácajú dych a víťazí zdravý rozum“ . Keďže ešte trochu toho zdravého rozumu mám, tak som triezvo zhodnotil akciu, ktorá prebehla takto:


Účasť
Asi o pol tretej bolo na Námestí Andreja Hlinku odhadom 100 ľudí. Šiel som si kúpiť niečo na pitie a keď som sa asi o 10 minút vrátil, bolo na námestí asi 200 ľudí. Dav sa pomaly zväčšoval a naberal na mase. Keď zazneli prejavy bolo bez preháňania na námestí asi 600 ľudí a ďalšia stovka či dve stáli po okolí a počúvali a tlieskali. Takže bez preháňania prišlo asi 700-800 neonacistov rôzneho veku a rôzneho strihu vlasov. Neonacisti s dlhými vlasmi neboli výnimkou. Taktiež celé rodiny neonacistov boli prítomné, malé neonacističatá s ich neonacistickými rodičmi. Na to, že je dovolenková sezóna a bolo teplo, bola účasť nad všetky očakávania!

Priebeh
Priebeh akcie bol bezproblémový až na incident, kedy Róbert Mihály pod opojením nám neznámych látok vbehol do davu neonacistov a začal hádzať jablká a vajcia. Keďže Robko je to najlepšie, čo Šorošové peniažky zo západu na Slovensku kúpia, nedal sa zahanbiť a vletel medzi dav ako islámista s bombou. Pri jeho chabej telesnej schránke to však netrvalo dlho kým padol v krvi k zemi ako svätý bojovník. Vyzeralo to ako osy na bonbóne.

Robko ako urevané dievčatko
Napriek tomu, že Róbert Mihály bol odhodlaný obetovať pre západných oligarchov život aby peniažky potiekli ďalej, vytriezvel po prvých úderoch spravodlivosti. Chalani z neonacistického hnutia Vzdor Kysuce museli nahnevaných ľudí doslova trhať od telesnej schránky tohto pouličného pomätenca. Ležal na zemi a každý si chcel kopnúť do už pred tým zúboženého tela Róberta M. Na zemi sa nezmohol na nič, iba kde tu výkrik: „pomóóóóc polícia, pomóóóc!!!“ . Tu asi Róbert nevedel, že už je za hranicami Bratislavy a prišiel na ďaleký sever, kde sa s podobnými výjavmi skratka nikto nebabre. Tu skrátka platí, kto do Teba jablkom, alebo vajcom, Ty doň tvrdou podrážkou. Na toto si musí Robko skrátka zvykať pokiaľ chce cestovať mimo Bratislavy.

Nálada v meste gradovala
Šli sme pozrieť i na protiakciu, pravdaže bez zlých úmyslov, predsa len dnes musím rozvážať svadbu(našťastie nie tu moju)  a nemám čas sedieť v CPZ. Podišli sme v počte 4 mužov k davu odporcov o počte cca a nejdem preháňať asi 20 ľudí. Veselo si hrali na gitarke a mňa bralo pomaly do tancu. V tom podišli ku mne policajti a vyzvali ma aby som nenarušoval ich protiakciu.
Nácek Magát:
-som len prišiel pozrieť, keďže je to verejné zhromaždenie
Polícia
-z hľadiska bezpečnosti ma môžu nechať odtiaľ vyviesť
nácek Magát:
-Ale ja sa cítim bezpečne...
Polícia asi nemala zmysel pre humor a tak som šiel. Oproti na terase sedeli Žilinčania a veselo skandovali na hudobnú skupinu s gitarkou ha-ha antifa... či niečo o bielom Slovensku. Skandovali asi všetky terasy z čoho som bol v nemom úžase. Ľudia si pokľudne sedeli na pivku a len tak si prišli „zabékat“ o bielom Slovensku.
Záver
Akcia prebehla nad všetky očakávania. Ľudia boli nadšení a i kultúrny program pobavil. V celku krásny biely deň. Za fotky ďakujem Lucke ;)
2 komentáře:

  1. Takýchto výborných stretnutí je potrbné uskutočniť viac.

    OdpovědětVymazat
  2. paaccilo sa mi na proteste, malo to uurovenn. Muoj muzz sa ma pred chviillou pyytal, kde suu slovenskee kultuurne osobnosti. v 1989 boli na tribuunach Knnazzko, Vaassaaryovaa. Kde suu teraz zaastupcovia kultuury, o jednu generaaciu mladssii? Nie suu Slovaaci? Precco nikto z nich nie je na tribuunach? Potrebujuu pozvanie? LSNS, skuuste ich oficiaalne pozvatt, cci sa buduu unuuvatt a kto z nich je naarodovec, ten priide. Zatiall som videla a poccula len Adelu Banaassovuu kritizovatt suuccasnyy stav Slovenska, mozzno priide a to by bola ozajstnaa podpora, pretozze je to osobnostt a vaazzi si ju vaeccssina Slovenska.

    OdpovědětVymazat