středa 29. července 2015

Priama demokracia je utópia pokiaľ neobmedzíme volebné právo

Čoraz viac sa ozývajú hlasy po priamej demokracii, no vyrieši to problém na našej politickej scéne? Odpoveď znie „nie!“. Priama demokracia ako taká môže fungovať len v krajine, kde je záujem národa stavaný nad záujmy jednotlivcov a to priamo ľudom. Slovensko nie je ten prípad. Slováci sa radi riadia heslom: „Veď aj Ty by si kradol keby si sa tam dostal“. Ľudia, ktorí majú podobné zmýšľanie(a tých je väčšina) nemajú právo požadovať priamu demokraciu nieto ešte právo voliť.

„Veď aj Ty by si kradol keby si sa tam dostal“
Toto počúvam stále dookola a mám neuveriteľnú chuť takýmto ľuďom zlomiť za každým sánku. Tu len človek môže s veľkou nechuťou pozorovať úroveň tohto národa. Je na najnižšom stupni primitivizmu a človek s podobným zmýšľaním má navyše právo voliť. O čom chce tento národ rozhodovať v priamej demokracii, keď jeho priorita je obohacovať sám seba ako jednotlivca a navyše si volí podobných primitívov ako svojich zástupcov?

Švajčiarsko dopláca na priamu demokraciu
Švajčiarsko čoskoro na svoju priamu demokraciu doplatí, keďže etnické zloženie obyvateľstva sa mení a právo voliť majú už i prisťahovalci, ktorí sa vo Švajčiarku neuveriteľne „premnožili“. Prisťahovalci často nerešpektujú mentalitu a spôsob života hostiteľskej krajiny a tým pádom ani kultúru. Pred nedávnom sa vo Švajčiarsku uskutočnilo referendum za účelom obmedzenia prisťahovalectva do krajiny. Prešlo len s malým rozdielom, pretože hlasovania sa mohli zúčastniť i prisťahovalci, ktorí tam pracujú, majú zázemie a občianstvo, no to z nich Švajčiarov nerobí! Priama demokracia bude znamenať čoskoro zánik tejto krajiny, otázka niekoľkých desaťročí.


V starej Sparte mohol voliť len ten, kto nosil meč a meč nenosil každý idiot

V duchu Sparťanov by sa mohla niesť priama demokracia na Slovensku. Obmedzenie volebného práva by mohol znamenať výrazný posun krajiny vpred. Volebné právo je silnejšie ako útočná puška, napriek tomu sa volebné právo neobmedzuje, ale držba zbrane áno. Volebné právo môže rozhodovať o prežití či likvidácií národa. Volebné právo je skrátka najsilnejšia zbraň.

Ako obmedziť volebné právo a zároveň zefektívniť voľby?
Problém pri voľbách je, že rozhodovať môže skutočne každý a tým sa ponúka priestor pre kúpu hlasov a manipulácia s nimi. Obmedzenie volebného práva pre aspoň teoretickú existenciu priamej demokracie by vyzerala nasledovne:

Vydávanie voličských preukazov osobám:

-Starším ako 18 rokov pokiaľ ešte študujú
-zamestnaným, živnostníkom, podnikateľom
-nezamestnaným, ktorí nemôžu nájsť prácu no zároveň nepoberajú žiadne dávky(samoplatcovia)
-nezamestnaným, ktorí poberajú dávky, ale úrad im nedokáže nájsť prácu
-ktorí sa aktívne podieľajú na fungovaní systému a platia dane
-na materskej dovolenke, ktorá však pred tým bola zárobkovo činná(podmienky určí zákon)

Voličské preukazy by sa vydávali na úradoch po predložení žiadosti voliča a tým sa zamedzilo tomu, že voliť by šli takzvaní sviatoční voliči, ktorí hodia do urny to, čo mu sused či rodina povie, registrovaní voliči by boli ľudia, ktorí majú skutočný záujem o voľby a podiele na fungovaní krajiny. Zároveň by sa zriadil supervolebný týždeň, kde by sa rozhodovalo: v komunálnych voľbách, parlamentných voľbách, prezidentských voľbách, prípadne referendum. Voľby by prebiehali celý týždeň a človek, ktorý pôjde odvoliť cez týždeň bude mať nárok na voľný platený deň, čím by sa zvýšila účasť i záujem o politiku samotnú(podobný model funguje v Rakúsku).  Tento model by šetril náklady na voľby a ušetrené financie by sa dali použiť inde.

Volebné právo sa zatrháva osobám:
-mladším ako 18 rokov
-Dlhodobo nezamestnaným, ktorí poberajú dávky a odmietajú si ich odpracovať, prípadne odmietajú
pracovné ponuky z úradu práce(týka sa to hlavne cigánskych i necigánskych asociálov, ktorých sa boja úradníci po odmietnutí pracovnej ponuky vyradiť z evidencie)
-ktorí poberajú dôchodok a neregistrovali sa ako volič
-prisťahovalcom z neeurópskych krajín
-asociálom

Volebné právo sa zatrháva ľuďom, ktorí nie sú ochotní, schopní či inak spôsobilý podporiť systém, ktorého najvyšším záujmom je ľud a jeho blaho, rozklad oligarchie a pretláčanie výlučne národných záujmov. Obmedzenie volebného práva je povinnosťou pokiaľ je národ v biede  a rozdáva hlasy oligarchii, no na zmenu je potrebná reálna moc, ta musí prísť voľbami v roku 2016!Žádné komentáře:

Okomentovat