úterý 13. října 2015

Rainer Wendt: Utečenci znásilňujú ženy a deti, na ubytovne sú páchané atentáty.

Prepis z relácie: https://www.youtube.com/watch?v=Q7BlWsISk38&index=2&list=LLQa9Vgz5ZRsNPzOoY62uRVw

Moderátor:

U mňa v štúdiu vítam šéfa policajných odborov Rainera Wendta. Pán Wendt, kabinet pretlačil narýchlo nové azylové zákony, stačí to?
Wendt:
Tak v prvom rade je to dobre znamenie, znamenie, že tu politika dokáže reagovať. Čo mi však chýba je, že nereaguje včas. Najprv tu musí všetko horieť do tla, kým dajú čosi dokopy. To všetko sa mohlo robiť skôr, dalo sa to predvídať podľa prvých znakov.
Moderátor:
Čo myslíte tým „horieť do tla“?
Wendt:
V našich azylových príbytkoch je z časti peklo, na hraniciach a juhu Nemecka obzvlášť v Bavorsku je peklo, naše kolegyne a kolegovia si ani nevyzúvajú čižmy a to nie je len minulým týždňom alebo mesiacom, trvá to už celý rok. Naša spolková polícia a bavorská krajská polícia, ale i z iných krajov sú mesiace veľmi zaťažení a teraz sa všetci robia, že politika je o tomto prekvapená , ale tam nebol nikto prekvapený, malo sa reagovať už oveľa skôr.
Redaktor:
Počúvame o masových bitkách v azylových príbytkoch, mali sa taktiež uskutočniť nejaké prepady na supermarkety a to je dodatočné zaťaženie pre políciu. Bojíte sa, že kriminalita viditeľne stúpne?
Wendt:
Áno toho sa žiaľ treba báť. Sú tu tri tematické polia.
Prvé sú  atentáty na tieto azylové príbytky, ktoré trvajú mesiace a preto čísla explodovali(čísla kriminality) a to znamená, že musíme tieto príbytky chrániť.
Potom tu je kriminalita medzi utečencami. To znamená znásilňovanie žien a deti, masívne použitie násilia, kriminálne jednanie v zmysle vykorisťovania, zotročenia a toto všetko tam vidíme a to nie sú len konflikty pretože sa žije v tesnom priestore, odohrávajú sa tu skutočne deliace boje, boje o dominanciu, to znamená náboženské skupiny medzi sebou, ktoré sa nedajú oddeliť, pretože súkromný personál je preťažený, je ho málo a je nekvalifikovaný.
Redaktor:
Všímate si, že utečenci nemajú žiadny rešpekt pred políciou?
Wendt:
Nie, pred políciou vlastne áno, ale nie pred našim právnym poriadkom. Cítia úplne presne, že tento právny štát sa postavil k tomu slabo. Napríklad azylový proces nemá žiadny vplyv na ich správanie, to znamená, že môžu robiť čo chcú a štát ledva reaguje. Justícia a politika sa preto vyzýva, aby skutočne ľuďom ujasnili, že tu neplatí sharia alebo nejaké iné náboženstvo, ale že tu platí nemecké trestné právo a sme pripravený ho presadiť. Nejde tu o rodinné hádky, ale najťažšie zločiny a trestné činy a štát musí ukázať, že kto sa tohto dopustí , teda keď sa z prenasledovaného stane prenasledovateľ, musia byť okamžite stiahnutí z obehu a znovu otvoriť ústavy pre odsun tam tieto osoby patria, nikto nemá právo na to aby sa azylový proces pojednával na slobode, je teda možné, že si odčakajú v zadržiávacom zariadení.
Redaktor:
Pán Wendt, uzatvárajúca otázka na Vás. Sú názory, že utečencov by mali rozdeľovať podľa etnika a vierovyznania. Je to skutočne cesta?
Wendt:
Nie, myšlienka ktorá za týmto stojí je v istej miere bezmocnosť, ale to je už skoro nemožné, už pri náboženstve je to celkom ťažké. Kto chce koho od koho rozdeliť? Sunitov od šiítov, salafistov od umiernených salafistov a radikálnych salafistov? To sú všetci prívrženci moslimskej viery a to sa nikomu nepodarí. Pri etnikách je to presne tak isto, to už pripravujeme cez štát paralelné spoločnosti a to tiež nepôjde. Verím, že by sme sa mali sústrediť na skupiny, ktoré potrebujú ochranu a to sú ženy, rodiny a deti a to sú aj kresťania medzi týmito utečencami, tí potrebujú zvláštnu ochranu štátu. Inak musí byť každému kto tam žije jasné, že tu platia nemecké zákony a aj ich presadíme a kto to poruší ma právo len na odňatie slobody a odsun.
Redaktor:
To bol Raiener Wendt , šéf policajných odborov, vďaka za rozhovor
Wendt:
Rád

Odkaz na rozhovor:

https://www.youtube.com/watch?v=Q7BlWsISk38&list=LLQa9Vgz5ZRsNPzOoY62uRVw&index=2

3 komentáře:

 1. Konecne sa nemcom otvorili oci, len tej Merkelovej nie !!!!
  Kazdy mudro predvidajuci clovek, toto predpokladal.

  OdpovědětVymazat
 2. Vlastně ani nejsem překvapený.
  Merkelová je buď psychopat,nebo na ní mají Američané takové kompro materiály,že prostě musí tancovat,jak Amerika píská a dovede Německo až do hořkého konce,což docela klidně může být začátkem další,v pořadí již třetí světové války - opět vyvolané Německem.
  Jan se obávám,že tentokrát za nás Rusové horké kaštany z ohně tahat nebudou :-(

  Pokud by to někoho zajímalo,na svém weblogu mám dva články na podobné téma,jen více zaměřené na lokalitu Česka a Slovenska.

  MŮJ NÁZOR NA SITUACI V EVROPĚ A ČR,

  a další:
  Uprchlická krize, nebo islámská okupace Evropy?,

  S pozdravem
  Zdeněk - weblog Pohraničník.

  OdpovědětVymazat
 3. Európskym politikom sa začínajú otvárať oči,ale bohužiaľ neskoro !

  OdpovědětVymazat