středa 29. června 2016

Rádoby nacionalizmus s intelektom mentálnej retardácie

Po dlhej dobe som sa rozhodol napísať blog, nebudem tu nikoho urážať, má to len donútiť pár ľudí zasa začať premýšľať.  Mnohí akože "nacionalisti", ktorí majú v hlave len biele Slovensko a hudbu od Krátkeho procesu, nemajú ani len šajnu čo melú a to nie len "nacionalisti" , ale i obyčajný plebejec. Nadpis som zvolil možno trošku neúctivý voči ľuďom, ktorí podporovali i mňa, ale je na čase si naliať čistého vína a to i za dva poháre.


Kde je problém?


Problém je v tom, že existuje podľa nich len jedna strana s patentom na pravdu a len jeden vodca. S tým však vodca a strana nemá nič spoločne, skrátka bežný nacionalista a často i plebejec je tak nadstavený. Musí mať svojho vodcu aby mál koho následovať, pretože sám pre seba neznamená nič a skrátka títo ľudia potrebujú osobnosť, na ktorú sa však nesmie útočiť a tou osobou je Marián Kotleba. Ja proti Mariánovi  ako človeku nemám nič, ale niekedy si skrátka názorovo nesadneme, čo je úplne normálne, pretože tam, kde si všetci myslia to isté sa moc nemyslí a preto odlišný názor niekedy môže nahodiť nové otázky a priblížiť človeka či skupinu k riešeniu, pretože po otázkach sa môžu vynoriť zaujímavé odpovede. Tak tomu bolo i posledné týždne. Kritikou alebo otázkami k veci som rozhneval srdce nie jedného nacionalistu, ktorý však paradoxne ani racionálne nevedel odpovedať na úplne jednoduché otázky. Nacionalistu často žijúci v dimenzii "Cigáň je problém", dimenzia "vystúpiť z EÚ a budeme slobodní" či moja obľúbená dimenzia "akcie môže organizovať len Marián Kotleba, lebo to bude prepadák".Rozpor s Mariánom Kotlebom


Ja osobne, ako som už spomínal nemám proti Mariánovi nič, ako chlap možno fajn, ako politik zlatý stred, neokráda svoj kraj ako jeho predchodca, snaží sa robiť čistú politiku...až na ten populizmus. Populizmus je skratka vystupovanie tak ako by to ľud samotný sám rad videl a možno i sám robil. Populizmus však nemusí byť vždy populizmom, niekedy ide len o vôľu ľudu, ktorú sa snaží osoba naplniť. Populizmom sa populizmus stáva až vtedy, keď dotyčná osoba sama vie, že to čo rozpráva či sľubuje nebude môcť naplniť, teda ak nie je vnútorne presvedčená o opaku napriek negatívnym a očividným vonkajším vplyvom zreteľným i pre iných, ktoré pre svoju zaslepenosť nevidí a ak vidí, tak potom je populista a možno i hlupák. Aby bolo jasné hovorím všeobecne, nie konkrétne.

Je výstup z EÚ v situácii v akej sme populizmus?

Nikto si neželá vystúpiť z EÚ, z toho internacionálneho hnojiska riadeného byrokratmi, ktorých nikto nikdy nevidel, nevolil a možno ani neuvidí a neodvolí, viac ako ja. Chcel by som vidieť a dožiť sa rozpadu tohto paktu lúzrov a spodiny ľudstva. Ale dá sa teraz vystúpiť? Marián Kotleba chce zbierať podpisy na vyvolanie referenda a mojím previnením bolo, že som to ohodnotil kriticky a s otázkami. Na to sa vzniesla vlna kritiky od "intelektuálneho" spektra ĽSNS, vlastne ak mám byť korektný, tak od ich fanúšikov či voličov, nie však od samotných predstaviteľov. Výstup z EÚ v situácií v akej Slovensko je, je žiaľ nemožný, nemáme vlastné zdroje, vodu, energie, potraviny...skrátka čo chcú tí ľudia robiť po výstupe? Skrátka to nenastane a to, že nenastane vie aj Marián Kotleba. Mariána nepovažujem za blbca, práve naopak a preto som vyslovil presvedčenie, že to je populizmus, že skrátka musí vedieť, že mu to referendum neprejde a že mu to vláda, keby aj ľudia hlasovali za výstup, neodobrí, pretože tam je ich budúcnosť po ich páde, tam je ich biznis na úkor pracujúcich, tam je ich raj. Ja mám dosť populizmu, čakal som, že sa budú veci reálne riešiť, že sa bude v parlamente hovoriť o vytváraní vlastného kapitálu, o zavedení vlastnej meny v podobe dlhopisov krytých zvyšným či budúcim majetkom štátu na nakopnutie ekonomiky, zákon, ktorý živnostníkom umožní dostať peniaze za odvedenú prácu, zákon ujasňujúci povinnosť vlastníkom pôdy pestovať na nej potraviny, tak ako dedičnosť pôdy len tomu, kto sa bude o ňu starať inak pôjde do prenájmu štátu a družstvám.  Zatiaľ som sklamaný, protisystémová strana neprináša žiadne protisystémové riešenia. V pozícii v akej je ĽSNS, teda opozícia so 14 poslancami je nemožné, aby niečo také pretlačili, keby boli vo vláde, ideálne sami, tak by som to za populizmus nepovažoval, pretože už sú tam reálne páky, ktoré sa aplikujú cez moc v parlamente, ale rádobemu nacionalistovi stačí pekný sľub a pri kritike stráca nervy a dôveru v zdravý rozum. Ja mám populizmu dosť, volil som ĽSNS lebo som veril tomu, že skutočne môžu čosi zmeniť, ale populizmom to určite nepôjde.

Má Slovensko vodcu?


Vodca je charizmatická osobnosť, ktorú si volí ľud na základe prirodzeného inštinktu. Pri vodcovskej osobnosti, ktorá sa profiluje, sa iní "vodcovia" automatický poddajú. To, že Slovensko je rozštiepené a skoro nikto z predstaviteľov na národnej scéne nevie prísť na meno toho vodcu, ktorého tak mnohí zbožňujú neznamená nič iné, ako to, že Slovensko vodcu nemá a dlho mať nebude. Chýba tu osobnosť, ktorá by ňou bola. Tú si musí zvoliť ľud v naprostej väčšine. Slovensko nemá vodcu a preto sme nútení spolupracovať, pokiaľ však o to nie je záujem tak kde sa chceme pohnúť? Spolupráca je viac ako nevyhnutná i keď sa budeme navzájom kritizovať, len vtedy môžme nájsť odpovede. Egoizmus tu nemá miesto!Boja sa? Co sú vlastne ochotní obetovať?Dúfam, že tieto riadky si prečítajú hlavne členovia ĽSNS, prípadne ich oddaní. Ja viem, že to ĽSNS nemá ľahké, ale vyhovárať sa stále na zrušenie strany či iné banálne veci ma už skrátka nebaví počúvať, to mohli robiť kým bol čas, teraz sme však na sklonku zániku, teraz je čas hovoriť k veci a buď to ľudia pochopia alebo je už každá snaha márna a ostáva sa len zbrojiť.

Poviem to týmito slovami: Keby som mal ja priestor v parlamente pred mikrofónom, tak po  prejave o stave v republike a zákulisí, ktoré štát riadi, by ma okamžite pred parlamentom zabili, ak nie tak neskôr, možno by som skončil ako Heider v Rakúsku alebo Kennedy v USA, ale obetoval by som sa a svoj život a oni sa trasú pre nejakú stranu, po ktorej zrušení im mandáty nezaniknú? Nehnevajte sa, ale ja som myslel, že som volil chlapov.

7 komentářů:

 1. Neda sa nesuhlasit. Anulovanim protiustavneho rozdelenia CeskoSlovenska mame na mysli predovsetkym ekonimicku a potravinovu sebestacnost okrem toho ze CeskoSlovensko nevstupilo do zlocineckych paktov EU a NATO! Inak neprezijeme. V tom pripade nam moze byt jedno ci nas zabiju migranti NATO alebo Emumia. Populizmus je jedna vec a tvrda realita vec druha.

  OdpovědětVymazat
 2. na vsetko ides hura systemom ...mas este velmi daleko k politikovi

  OdpovědětVymazat
 3. Nedá mi nereagovať. Jednou z najväčších chýb EU je že je odtrhnutá byrokraciou od ľudí. Zjednocuje nezjednotiteľné. Ako môže byrokrat z bruselu vedieť o probléme vydieka na východe keď orom nevie ani úradník v blave. Treba rozmýslat v spolupráci V4. Cesko-slovensko-polsko-maďarsko a chorvátsko. S prístupom a prepojením Jadranu a Baltu v strede s Dunajom by sme boli geograficko strategická velmoc ako Rakúsko Uhorsko. S pridaním rakúska aj velmoc ekonomická. Dobrá konkurencia pre západnú ríšu EU a komunikatívna vesta na balkán a rusko. ( najlepsia stretégia obchodu ). Zavedenim vonkajsieho cla pre EU by sme vyhrali aj po obchodnej stránke. Madarsko s polnovýrobou, cesko a slovensko automobilkami a chorváti s turistikou. Polsko zase s polohou ako brána na východné energetické toky. Rakusania s bankovým portfóliom a Alpami.

  OdpovědětVymazat
 4. Nedá mi nereagovať. Jednou z najväčších chýb EU je že je odtrhnutá byrokraciou od ľudí. Zjednocuje nezjednotiteľné. Ako môže byrokrat z bruselu vedieť o probléme vydieka na východe keď orom nevie ani úradník v blave. Treba rozmýslat v spolupráci V4. Cesko-slovensko-polsko-maďarsko a chorvátsko. S prístupom a prepojením Jadranu a Baltu v strede s Dunajom by sme boli geograficko strategická velmoc ako Rakúsko Uhorsko. S pridaním rakúska aj velmoc ekonomická. Dobrá konkurencia pre západnú ríšu EU a komunikatívna vesta na balkán a rusko. ( najlepsia stretégia obchodu ). Zavedenim vonkajsieho cla pre EU by sme vyhrali aj po obchodnej stránke. Madarsko s polnovýrobou, cesko a slovensko automobilkami a chorváti s turistikou. Polsko zase s polohou ako brána na východné energetické toky. Rakusania s bankovým portfóliom a Alpami.

  OdpovědětVymazat
 5. Prosím ťa neprestávaj písať ... ďakujem ti za dnešný večer plný zábavy :)

  OdpovědětVymazat
 6. Kotleba je populista a tlchuba.Trpi ciganofiou a sebalubostou.Za 2 roky ako zupan nevedel ani trestne oznamenie podat za protiustavnu kradez Stredosls. vodarni.?!Je to clovek vhodny chranit zahradky a polia pre ciganmi inac nic.Nula bodov celkove ved tu v zamori aj vrabce cvirikaju kupili si ho V.Sotak Mecierov zlodej co ukradol Zeleziarne Podbrezova a gorilla podvodnik privatizer vody Jan Kovacik president SFZ.Preto Kotleba je uz len saso a mal by chovat chrusti alebo pestovat bonzaje.Nie politiku robit dalsi saso v tom svinciku NR-SR.Skoda ludi zo LS-NS je tam kopa vybornych narodovcov ale Kotleba/Zabudnite.

  OdpovědětVymazat