úterý 12. července 2016

Prvé vypočúvania kvôli komentárom na sociálnych sieťach sú tu

Tak priatelia, máme tu avizované zastrašovanie vládnou mocou. Už sme si zvykli na demokratické praktiky, ale aby prišli vyšetrovatelia k Vám domov a tam vykonali úkony a následne správu o výsluchu vytlačili na obecnom úrade, tak to tu ešte nebolo.Presne toto sa stalo v Cinobani okres Poltár Radoslavovi Mojžišovi, ktorý si dovolil okomentovať príspevok o osobe prezidenta SR Andreja Kisku slovami: „na jeho mieste by som sa nechválil, že som prezident.Lebo jediné pravé miesto pre neho je gulag“.  Ako Rado píše, nie je jediný koho vypočúvali...Zo správ od Rada Mojžiša:

Zdravím. Posielam Vám zápisnicu z vypočúvania policajným vyšetrovateľom. Oficiálne by u mňa nemala ani existovať, no nakoľko zapisovateľka urobila chybu pri ukladaní a uložila ju do môjho počítača, takže si môžte prečítať a informovať verejnosť, že naša polícia platená z daní občanov sa zaoberá sledovaním sociálnych sietí. Odstránil som z nej len osobné údaje a to ulicu, číslo OP a telefón, inak je všetko tak ako bola spísaná. Neviem o čo im ide, predo mnou boli ešte výpovede troch ľudí, mená bohužiaľ neviem, mal ich vyšetrovateľ na USB kľúči.

...
pôvodne chcel ísť vyšetrovateľ so mnou na ORPZ do Lovinobane, tak mu hovorím nech chvíľu počká, že zoberiem si doklady a prezlečiem sa. Na to povedal, že teda spíše sa u mňa doma. Spísali sme ju doma v altánku a išiel ju vytlačiť následne na obecný úrad. Nakoľko mne doma v tlačiarni došla čierna farba

ďalej dodáva:
...celé mi to príde dosť podivné, že sa vyšetrujú komentáre na sociálnych sieťach. Človek teraz aby začal mať obavy o svoje súkromie.
Na záver by som dodal, že Kiska a jemu podobní budu jedného dňa vďační za gulag miesto slučky. To je zasa môj názor a nech prídu teraz vypočuť aj mňa!

19 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. demokracia nieje o tom ze kazdy si moze robit absolutne co chce, kde chce a ako chce. to ste si pomylil s anarchiou.

   Vymazat
  2. Čl. 24
   (1) Sloboda myslenia, svedomia, náboženského vyznania a viery sa zaručujú. Toto právo zahŕňa aj možnosť zmeniť náboženské vyznanie alebo vieru. Každý má právo byť bez náboženského vyznania. Každý má právo verejne prejavovať svoje zmýšľanie.

   T r e t í o d d i e l
   Politické práva
   Čl. 26
   (1) Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené.
   (2) Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu. Vydávanie tlače nepodlieha povoľovaciemu konaniu. Podnikanie v odbore rozhlasu a televízie sa môže viazať na povolenie štátu. Podmienky ustanoví zákon.
   (3) Cenzúra sa zakazuje.
   (4) Slobodu prejavu a právo vyhľadávať a šíriť informácie možno obmedziť zákonom, ak ide o opatrenia v demokratickej spoločnosti nevyhnutné na ochranu práv a slobôd iných, bezpečnosť štátu, verejného poriadku, ochranu verejného zdravia a mravnosti.
   (5) Orgány verejnej moci majú povinnosť primeraným spôsobom poskytovať informácie o svojej činnosti v štátnom jazyku. Podmienky a spôsob vykonania ustanoví zákon.

   Môj komentár:
   Ak nepoznáte ústavu SR je to škoda na vašu hlavu! Nikto v tomto štáte nemôže nikoho vyšetrovať, hodnotiť a už vôbec súdiť a trestať za verejné vyjadrenie hoci aj na politikov ako je človek KISKA! KISKA nie je nadprirodzený tvor a nie je ani môj prezident a nebudem si ho vážiť pretože rozvracia štát ako svojimi výrokmi, tak aj svojim konaním a to že zneužíva pravomoc verejného činitila (rozvracaním spoločnosti vo svojich verejných prejavoch ako aj pozývacím opakovane pozývacím listom vojsk NATO na stálu kontrolu na území SR) znamená že sa dopúšťa opakovane vlastizrady!

   Vymazat
 2. Ja som za. Dehonestácia do výmeny názorov nepatrí. Človek chce často diskutovať seriózne a na úrovni a nemá možnosť pretože sa tam častokrát vyskytne človek, ktorý nie je znalý pomerov a prejavuje svoj názor hlavne emočne bez zmyslu pre danú oblasť, ktorej sa článok dotýka. Aj v prípadoch, kedy takýto vulgarizmus by bol spoločensky prijateľný, štábna kultúra musí byť. Preto sa nebojím za svoj komentár, nech bude akokoľvek namierený proti predmetu veci o ktorej je článok.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prečítaj si ústavu a potom sem znovu napíš.

   Vymazat
  2. Prečítaj si ústavu a potom sem znovu napíš.

   Vymazat
  3. v ustave sa taktiez hovori ze jednotlive clanky tykajuce sa ludskych prav a slobod mozu byt predmetom riadenia sa specifickym zakonom na ochranu pravnej demokratickej spolocnosti. kazdy jeden obcan statu podlieha povinnosti riadit sa zakonmi. napriklad aj takym § 360, ods. 1, Zákon č. 300/2005 Z. z. Trestný zákon, pojednavajucim o nebezpecnom vyhrazani...

   Vymazat
  4. @kompost: ..ty si prostoduchy blb.. to sa akoze vyhrazal ze postavi a zariadi gulag a prezidenta tam NASILU PRESUNIE, a hladal "spolupachatelov" ?? :D

   ..demokracia znamena SLOBODA vyjadrenia... takze ANO kazdy si moze POVEDAT / NAPISAT co chce !

   ...to ze to zionisti svojim "holocaust" splynovacim vymyslom zdeformovali a tato ich bussiness tema je z velkej casti v europe tabu neznamena, ze to plati aj na vsetky ostatne neprijemne temy...ak sa teda hrame stale na demokraciu..
   ...tema ktora je prijemna nemusi byt totiz vobec diskutovana.. a mozme ist vsetci past ovce.. a teda Kiska do gulagu :))

   Vymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 4. Nemýľte si demokraciu s bezprávím. Žijeme v spoločnosti postavenej na kresťansko-demokratických základoch a nie kriminálnej spoločnosti kde vyhrážanie sa smrťou je štandarným prístupom. Želanie gulagu a slučky je prejavom vnútornej nenávisti a len posilňuje maniakov, ktorí si budú myslieť, že je to OK a odvážia sa vziať do rúk zbraň a začnú strielať. To je už len krok k občianskej vojne.
  Takže ak takéto veci polícia rieši, tak robí dobre a chráni Slovensko.

  Okrem toho verejné vyjadrovanie na sociálnych sieťach je to isté ako kričanie na ulici, takže ak je niekto nechopný nastaviť si na FB správne súkromie, za to polícia nemôže. Aj tak je to pekná zbabelosť najskôr vykrikovať po FB hlúposti a šíriť nenávisť a potom rušiť svoje profily... keď ich niekto začne kritizovať. Hanbite sa aj celá ĽSNS!

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Precitaj este raz clanok a možno ti to dojde ako to bolo mozne. Je to tam vysvetlene - aj decko pochopí ;)

   Vymazat
  2. Precitaj este raz clanok a možno ti to dojde ako to bolo mozne. Je to tam vysvetlene - aj decko pochopí ;)

   Vymazat
 6. Inak pekné farizejstvo:
  Status na FB: "... jediné pravé miesto pre neho je gulag."
  Výpoveď: "... týmto príspevkom som nechcel nabádať občanov SR, aby sa prezidentovi SR vyhrážali nejakou fyzickou, alebo inou ujmou."

  Je to zbabelosť, alebo schizofrénia? Ak si niečo myslím, som ochotný sa za to postaviť aj pred verejnosťou aj pred políciou.
  Ak si myslím, že ten, kto má iný názor (okrem sebaobrany) má zomrieť, mal by som sa zamyslieť na sebou a vlastným hodnotovým zakorenením. Toto sú myšlienky od diabla. Kresťan ani humanista nikomu neželá smrť, ani tomu najhoršiemu nepriateľovi. Hľadá dialóg, porozumenie a riešenie problémov mierovou cestou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. fb berieme ako beztrestne kydanie bez rozmyslu bez rozumu bez servitky .... ved mozeme vsetko, na to je demokracia ci sloboda prejavu a kekd nas niekto za nase verejne nazory vypocuva, je zle. ked nieco adresne uverjenim, niekomu mozem ublizit a je to. najlepsi su ti, co vystupuju pod prezyvkami, nie pod vlastnym menom. to sa vyjadruje ...

   Vymazat
  2. Publikovanie pod prezývkou je ospravedlniteľné vtedy, ak sa autor bojí o život. Že prečo by sa mal báť o život? Ľudia typu Magát, alebo fanatici ĽSNS nepovažujú za zlé, ako vidíme aj v tomto blogspote, ak sa niekto niekomu vyhráža smrťou (gulag bude lepší než slučka). Fajta z tohoto názorového spektra sú schopní ponúkať odmenu za zabitie nevinných ľudí (http://www.netky.sk/clanok/david-19-ktory-cez-inzerat-ponukal-zabitie-utecencov-pozna-svoj-trest).
   P.Benčík má zase dostal takýto odkaz:
   https://dennikn.sk/blog/gulka-pre-blogera/
   Takže preto.

   Inak súhlasím, FB nie je beztrestné kydanie, rovnako ako nie je betrestné kydanie povedať niekomu na ulici, že by mal skapať. To je opäť veľké nedorozumenie o slobode prejavu. Sloboda prejavu končí tam, kde začínajú práva iného človeka. Takže sloboda prejavu želať niekomu smrť, naráža na slobodu adresáta na život. Nikto nemá právo nikomu smrť želať, to nebolo, nie je a ani nikdy nebude zmyslom slobody prejavu.

   Vymazat
 7. Hrdina :D Pred policajtom ulepený jak Magán pri pohľade na nemecké gay porno...

  OdpovědětVymazat