středa 11. ledna 2017

Keď si neškodný človek myslí, že má moc


Žijeme vo svete, kde sa intelektuál človeka prestal vykresľovať schopnosťou argumentovať a verbálne bojovať s opozíciou, s následným konečným víťazstvom racionálnych argumentov jednej zo strán. Merítko intelektuálnej sily spočíva dnes v schopnosti stotožniť sa s myšlienkami hlásanými systémom, iracionálnych bludov, sebadeštrukcie vlastného myslenia a bezprízorného prikyvovania na všetko, čo ide proti zdravému rozumu.
Som presvedčený, že väčšina ani nepochopila o čom boli prvé vety, preto budem v nasledujúcich vetách jednoduchší, tak, aby to pochopil i samotný pán Ján Benčík. Pánovi Benčíkovi budem v tomto blogu vykať. Bežne to nerobím, pokiaľ si človeka nevážim, ale povedal som si, že i človek, ktorý ma svoj svet a žije viac menej vo svojej komnate, kde sedí prikrčený za svojím PC a snaží sa zviditeľniť tým, že hľadá ľudí s inými myšlienkovými pochodmi si zaslúži troška pozornosti. Tak ako človek postihnutý ochrnutím si i pán Bencík, aspoň dnes, zaslúži trošku úcty, pretože i on je ochrnutý, duševne.

Sprvoti som nechcel márniť čas nad ľuďmi, ktorí v zdravej spoločnosti zaberajú miesto Idiosa. Idios bolo v starom Grécku spoločenské postavenie. Idios nesmel voliť ani nosiť meč. Ale povedal som si, že si predsa len pár minút času nájdem a napíšem pár riadkov o úplne bezvýznamnom človeku. Tým človekom je práve Ján Benčík, Idios, ktorý nie je ani nebezpečný, ani chytrý, je iba dotieravý ako malý komár, ktorý však nebodne, len bzučí okolo hlavy.


Priznám sa, že ani jeden jeho blog som nedočítal dokonca a mnoho jeho blogov som ani neotvoril. Stačil mi nadpis a ďalej som si domyslel o čom asi píše, pretože prehliadnuť človeka s intelektuálom pána Benčíka je veľmi jednoduché. Navyše ničím nevyniká. Je to starší pán, ktorému vadí, že jeho myšlienky, ktoré mu boli naočkované za totality, sa v dnešnej mládeži prestali zrkadliť. A tak frustrovaný, že Matrix v ktorom žil sa rozpadá, skúša hľadať náplasť, ktorá ho zalepí. Tou náplasťou je písanie v ďalšom bezvýznamnom denníku, ktorého predajnosť je na úrovni veľmi špecifickej. Tým chcem povedať, že je stratový a musí sa financovať zo zahraničia, pretože bludmi, ktoré vydáva sa nedokáže uživiť ani v spoločnosti upadajúcej inteligencie ako je Slovensko. Inými slovami "Vrana k vrane sadá" . V tomto prípade biela vrana, na pána Benčíka trošku rasistické ocenenie, ale budiž.

Pán Benčík sa cíti ako umelec a človek, ktorý ma podľa jeho samotného určité postavenie. To dáva i patrične najavo. To robia v konečnom dôsledku všetci tí, ktorí sú duševne ochrnutí. Myslí si, že bez neho sa už planéta neotočí a že vo veľkej miere prispel k spoločenskému rastu a to po všetkých stránkach. To som si uvedomil, keď zbúchal svoju prvú umeleckú výstavu. Názov si už nepamätám, ale malo to niečo spoločné s prívržencami Mariána Kotlebu. Vytlačené obrázky až chorobného špehovania na nástenke, prezentované ako umenie? Ja si pamätám umenie trochu inak. Milujem múzea a tam vystavené diela majstrov, ktoré svedčia o ich veľkosti ako o veľkosti národa, ktorý zvečnili na plátne či ako krásnu sochu. Od antiky až po modernu nájdeme nevýslovné krásy.
Ale toto? Dnes stačí podľa Jána Benčíka tlačiareň, narušenie súkromia a pár jemu podobných, ktorí to prídu ohodnotiť ako umenie. Návštevnosť tohto podujatia v konečnom dôsledku moje slová len potvrdzujú (nevypredal by ani malý šatník). V minulosti sme videli podobných umelcov, ale tí ani z plasteliny nevedeli vyformovať jednoduchú postavu. Kubizmus a iné odnože pseudoumenia, len aby sa v spoločnosti usadila dekadencia a degradácia všetkého čo zdravá civilizácia či národ stvorili. A tak tu máme ďalšieho bezduchého kubistu.


A tak Ján Benčík pokračuje v pozorovaní ľudí. Asi mu však ale nie je jasné, že boj v ktorom sa snaží tak vytrvalo vyhrať už prehral. Prehral ho ešte pred tým ako si prvý krát stiahol fotku do PC aby o nej mohol napísať celému svetu. Svet ovládli informácie a z tieňa vychádzajú ľudia, ktorí sa neboja. Neboja sa väzenia ani smrti. Nad týmito ľuďmi nevládne strach, ale rozhodnosť, vytrvalosť a hlavne schopnosť obetovať sa. Benčík a jemu podobní zbytočne trávia hodiny nad klávesnicou, pretože generácia z Matrixu už vymiera. Navyše ľudia ako on nemajú odhodlanie a schopnosť sebaobetovania sa. A tak si svoje ego hladkajú on a jemu podobní vo verejnoprávnej televízii bez oponentov, pretože dobre vedia, že jedna relácia s oponentom zničí celé roky ich práce a naverbuje ďalších vojakov.

Ja však pánovi Benčíkovi prajem dlhý život, aby sa dožil jeho vlastnej prehry. A vlastne k tomu netreba priať ani dlhý život. Zmena je za rohom a ľudia sa už preberajú z demokracie do reality.10 komentářů:

 1. vynikajuco zhrnute, bez emocii...v klude...tych par prvych viet by sa dalo zhrnut do par slov - zakon diskusie...ale to je dnes vacsia utopia ako let na mesiac, vela zdaru

  OdpovědětVymazat
 2. ináč rád by som poznal váš názor na ĽSNS. A prečo obhajujete Hitlera? Vyvolal 2.sv. vojnu a zabíjal nielen židov...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravim Patrik

   Na LSNS som sa vyjadril vo viacerich videach.
   Co sa Hitlera tyka nemozem suhlasit. Kedze vojnu voci nemu zacali prave zidia 24.3.1933 vyhlasenim vojny Nemecku a bojokotom nemeckeho tovaru vo svete, aby znicili nemecku ekonomiku.
   Zdroj: https://www.google.sk/search?q=24.3.1933&biw=1920&bih=970&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj9p__Uir_RAhWTKiwKHTV2ChsQ_AUIBigB#imgrc=boSBh09yBm6nHM%3A

   Zdroj:
   https://www.google.sk/search?q=24.3.1933&biw=1920&bih=970&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj9p__Uir_RAhWTKiwKHTV2ChsQ_AUIBigB#imgrc=JdN1FB70SZ0GrM%3A

   Co sa tyka zidov, zasa take ako nam to je prezentovan to nie je. Vobec sa napriklad nespomina, ze Hitler osidloval Izrael a financoval to cele v dohode Haavara.150 000 Zidov bojovalo vo Wehrmachte a SS, polni marsali, generali a dostojnici. Takze treba mat mysel otvorenu a premysalt, nespoliehat sa na media a ucebnice dejepisu

   Vymazat
  2. ale ja hovorím o 2.svetovej vojne keď Hitler útočil na iné štáty a bral im územia napr. Francúzsko, Poľsko, Česko a pod. Každopádne Hitler zabil milióny ľudí a nielen židov. Ja by som tých židov radšej deportoval. Okrem toho neobhajujete aj Stalina? A čo sa týka ĽSNS počul som, že vraj ste im skôr kazili meno.

   Vymazat
 3. Nespoliehat sa na media a historikov, ale na odbornostou nadupanych hail-slovakov ako Magat, Mazurek ci koktavy Marian. To znie ako dobry napad. Zvazim.

  OdpovědětVymazat
 4. ano nespoliehajme sa na učebnice ani historikov, ale geniálnu Magátovu hlavu, nech nám vysvetlí že Hitler bol mierotvorca a úžasný človek, len keďže tí hnusní židia rozpútali 2. svetovú vojnu, tak musel chudák pacifista Hitler bojovať.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale prosim Vas. Hitler nemohol byt mierotvorca a to z prosteho dovodu. On totiz nikdy neexistoval. Spravy o Hitlerovej existencii su tym najvacsim konspiracnym bludom v dejinach ludstva. Kazdy intelektual predsa vie, ze v rokoch 1939 az 1944 a rovnako dlhy cas predtym na Europskom kontinente vladol blahobyt a stastie na sposob svedkov jehovovych. Takze vsetkych vratane autora blogu prosim o zachovanie objektivity pri tlmoceni vlastnych nazorov. Dakujem.

   Vymazat
 5. uz v prvej vete som zistil, ze bloger chce silou mocou zniet vzdelane, ale ocividne na to nema dostatocnu mentalnu kapacitu a tak sa na neho akurat hodi vtip "niekedy pouzivam odborne slova, ktorym velmi nerozumiem len preto, aby som znel viac fotosynteticky"
  intelektual je podla KSSJ (Kratky slovnik slovenskeho jazyka) totiz "človek s vyšším vzdelaním a rozumovými schopnosťami (obyč. pracujúci duševne), vzdelanec;", zdroj: http://slovnik.juls.savba.sk/?w=intelektu%C3%A1l&s=exact&c=g01b&d=kssj4&ie=utf-8&oe=utf-8#
  takze "intelektual cloveka" je v preklade do reci, ktorej rozumie aj autor, vzdelany clovek cloveka. a to slovo intelektual ani nie je cudzie, ani velmi odborne.

  OdpovědětVymazat
 6. Je zvláštne ak sa autor sťažuje na dobu, v ktorej je svet slepý voči argumentom a v zápätí sám bez faktickej diskusie celý článok venuje osočovaniu a ponižovaniu svojho oponenta.
  Prvé odstavce venuje pohŕdavému opisu pána Benčíka, aby to korunoval odstavcom, že jeho blog nedočítal dokonca, ba dokonca že mnoho jeho článkov ani len neotvoril. Ako môže p.Magát s takýmto prístupom vôbec brať do úst slová o rozumnej diskusii? Kde je ten predstieraný hlad po faktoch a argumentoch?

  Zbytočne by sme aj v ďalších odstavcoch hľadali nejakú stopu po rozumnej diskusii. Spája p.Benčíka s písaním v denníku N, čím jasne dokazuje že netuší, ako blogy vlastne fungujú. Blog si dnes môže založiť hocikto, hocikde, ak splní aspoň základné podmienky a s financovaním platformy na ktorej dotyčný bloguje, to nemá vôbec nič spoločné. Možno práve keby si apsoň jeden článok p.Benčíka dočítal do konca, dozvedel by sa to čo je na konci každého blogu na denníki N napísané: "Text je súčasťou blogov Denníka N, nie je redakčným obsahom."

  P.Magát je sám príkladom ako je choré spájať toho kto bloguje s platformou, na ktorej bloguje. Alebo si môžeme na základe toho, že pre svoj blog si vybral platformu Blogger, myslieť, že má Magát niečo spoločné s Google? Berie od tejto spoločnosti za písanie peniaze? Je len predĺženou rukou tejto firmy, o ktorej je známe, že nás všetkých čo používame jej služby špicľuje? Vrana k vrane sadá? Bez vetra sa ani lístok nepohne?
  Dalo by sa konšpirovať a kombinovať, čo je za oponou blogu p.Magáta... :-)
  Zdôrazňujem, že to píšem s iróniou. Ja viem ako fungujú blogovacie platformy.

  Kritika Benčíkovej výstavy (počujem o nej prvý krát) navodzuje otáznik, kde urobil p.Soros chybu? Nezostalo pár drobných na platený komparz ktorý by si kúpil lístky? Ako je to možné keď drží pod krkom svojimi peniazmi chod samotného sveta?

  Veľmi zvláštne vyznieva buditeľský odstavec o ľuďoch bez strachu, ktorí "vychádzajú z tieňa", ľudia, ktorí sa neboja. Neboja obetovať sa. Až tak sa neboja, že keď p.Benčík informuje o čom verejne píšu, zamknú, alebo rovno zmažú si svoje profily na Facebooku. Preto že, sa neboja... čo je toto za logiku??? Asi aj to je hrdinstvo, keď p.Magát namiestoto toho aby priznal že nelegálne vlastnil zbraň, vymyslel si rozprávku o tom ako ju chvíľu pred tým našiel. Preto, lebo sa nebojí basy a nie je zbabelý.
  Veľmi absurdná predstava o odvahe a sebaobetovaní sa v prospech dobra...

  Naproti tomu p. Benčíkovi sa vyhrážajú zabitím a dostáva poštou nábojnice. On aj napriek tomu ďalej vo svojom blogu monitoruje extrémistickú scénu, ktorá chce rozvrátiť Slovensko. A toto p.Magát bez hanby nazve "ľudia ako on nemajú odhodlanie a schopnosť sebaobetovania sa".
  Nuž bodaj by sme všetci mali toľko odvahy čo p.Benčík.

  Na záver čítame militantné reči o verbovaní vojakov a zmene z demokracie do reality.
  Bolo že to v prvom odstavci haló o "schopnosti argumentovať a verbálne bojovať s opozíciou, s následným konečným víťazstvom racionálnych argumentov jednej zo strán".
  V poslednom už rinčia zbrane.

  OdpovědětVymazat